Fonksiyonel Antreman

Fonksiyonel antreman 50 dakika içerisinde en yüksek kaloriyi yaktıran en iyi antreman metodlarından bir tanesidir. Çok çeşitli kas gruplarına yönelik egzersizleriyle bedeninizi güçlendirirken, sağlıklı bir şekilde kilo vermenizi sağlar. Sürekli değişkenlik gösteren programlarıyla, hiç sıkılmamanızı sağlayan fonksiyonel antreman için tavsiye edilen ders sayısı haftada üç gündür.

Kick Boks

Güce ve teknik bilgiye dayanan bir dövüş sporu olan Kick Boks, tüm vücudu çalıştıran en iyi spor dallarından bir tanesidir. Aerobik özelliği yüksektir ve yüksek kalori harcatır.

Günün stresinden kurtulmak için birebir bir özelliğe sahip olan kick boks, endorfin hormonunun salgılanmasına yardımcı olur. Bu sayede kişi efor sarfederken mutlu olur. Özellikle el, ayak, göz koordinasyonunu ve uyumunu geliştirirken, hızlı düşünme kapasitesini de arttırır. Kick Boks için tavsiye edilen ders sayısı haftada iki gündür.

Pilates

Kasların uzamasını ve aynı zamanda güç kazanmasını sağlayan pilates bedenin dengeli tutulmasına yardımcı olurken, omurgayı desteklemekte önemli işlevi olan temel kaslar üzerine yoğunlaşan bir egzersiz programıdır.

Pilates sayesinde daha sağlıklı bir omurga ve iskelet yapısına sahip olurken, vücudunuzu şekillendirir, kendinizi formda tutar ve merkez kas gruplarınızı güçlendirdiğiniz için sakatlık riskinizi azaltırsınız. Pilates için tavsiye edilen ders sayısı haftada üç gündür.

Crossfit

Fiziksel egzersiz ve rekabetçi spor anlayışına dayanan crossfit, zamana karşı yüksek yoğunluklu olimpik halter, piliometri, jimnastik, kettlebell lifting ve fonksiyonel spor aktivitelerine içeren bir spordur. Yüksek tempoda geçen bu antreman metodu, yağ yakımını hızlandırdığı gibi aynı zamanda kuvvet, çeviklik ve dayanıklılık arttırır. Bilinenin aksine sadece gençlerin veya sporcuların yaptığı bir antreman metodu değildir. Kişiye göre ölçeklendirilebildiği için her yaştan ve her beden formundaki kişiye uygun hale getirilebilir. Crossfit için tavsiye edilen ders sayısı haftada üç gündür.

Yoga

Yoga, sağlığın, huzurun ve kişisel farkındalığın geliştirilmesini sağlayan yaşam biçimidir. Kas iskelet sistemi, dolaşım sistemi, metabolizma, organ fonksiyonları ve sinir sisteminde faydalar sağlarken bir yandan da psikolojik ve ruhsal duygu durumunuzu güçlendirerek yaşam kalitenizi arttırmanıza yardımcı olur. Güç ve esneklik, hareket ve nefes, zihin ve beden dengesi gelişirken aynı zamanda, her bir poz için çaba ve teslimiyetlerimizi dengelemeyi öğreniriz. Yoga ile bedeniniz, nefesiniz, ruhunuz, aklınız ve kalbiniz arasındaki iletişim kurulurken, hayatın her alanında dengede tutulur ve farkındalığınızın artması sağlanır. Yoga sayesinde kendi iç yolculuğunuza çıkar, kendinizi, isteklerinizi, yapabileceklerinizi keşfedersiniz.

Yoga Başlangıç Sınıfı Daha önce yoga yapmamış kişilerle tanışma dersidir. Bu derste temel hareketler öğretilirken, temel nefes çalışmaları ile hareket ve nefes ilişkisi kurulur. Yoga Başlangıç dersleri sayesinde kişi eklemlerini, kaslarını ve hareket sisteminin en temel işleyişini fark eder.

YOGA 1-2 Başlangıç ve orta seviye yoga dersi olup daha önce yoga yapmış ve ara vermiş kişiler için uygundur. Bu derste yoganın temelleri aktarılırken, yumuşak hareketler, meditasyon ve nefes çalışmaları ile bedensel, zihinsel ve ruhsal olarak dengeli yaşam öğretilir.

İLETİŞİM BİLGİLERİ